24 Théodule-Augustin Ribot: Cserépedények (Lekvár és kalács)
46x55,5
Jelezve jobbra lent: T Ribot
Provinencia |
Proveniencia: Az 1900-as évek elején a bécsi Galerie Miethke cégtől báró Kohner Adolf vásárolta meg, 1934-ig a Kohner-gyűjtemény része volt. A kollekció 1934-es, az Ernst Múzeumban rendezett aukcióján Dr. Rassay Károly ügyvéd, liberális politikus és lapszerkesztő vásárolta meg. Kútásó Miksa feltehetően 1978-ban, a BÁV 47. aukcióján szerezte meg gyűjteményébe.
Théodule-Augustin Ribot
Kiállítva |
Kiállítva: - Köztulajdonba vett műkincsek első kiállítása. Műcsarnok, Budapest, 1919. Kat. 4. terem, 17. Csendélet. - Báró Kohner Adolf gyűjteménye. Ernst Múzeum, 1934. február 18–25. Kat. 76. Csendélet.
- A kiscelli kastély régi műtárgyai valamint különféle magánbirtokból származó műtárgyak és bútorok.
Ersnt Múzeum, Budapest, 1934. december.
- Francia művészeti alkotások kiállítása magyar magántulajdonból. Gr. Almássy-Teleki Éva (volt Ernst Múzeum), Budapest, 1940. Kat. 194. Csendélet.
- 47. művészeti képaukció kiállítása. Bizományi Áruház Vállalat, Budapest, 1978. december 2–10. Kat. 251.
Konyhai csendélet.
- Válogatás magyar magángyűjteményekből. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1981. október – november.
Kat. 169. Cserépedények.
olaj, vászon
Lezárul | 14 jún. 2021 18:40 |
Kikiáltási ár | 4 400 000 Ft |
Alsó becsérték | 5 500 000 Ft |
Felső becsérték | 7 500 000 Ft |